Klans

Posted on October 28, 2011

0


Nupat Eiropas kungi un kundzes sanāca nopietnā sapulcē, kur spriedelēja par pasākumiem krīzes pārvarēšanai, par kādu parādu „atlaišanu”, it kā tā parādniece dzīvotu uz citas planētas un nebūtu kopīgajā naudas maisā pieskaitāma, un šo gudrinieku kopīgajā foto varēja atrast daudzus, kas pirms kāda nenozīmīga laika apgalvoja par  nenovēršamo stabilitāti, bet tagad par pilnīgi drošo pasākumu ko izdomājuši, šīs naudas, arī ES ekonomikas vispār glābšanas pasākumu pareizību, kas liecina , ka šie cilvēki ir krietni mācījušies, jo nevarētu būt, ka tiem piemīt banāls savtīgums, kāds tiek pamanīts diktatoriem, kam pēc to atklājās noslēpti pilni koferi ar naudu.

Tas ir iedvesmojoši jauki, nebijis kāds interesants apstāklis, ka arī pirms krīzes ekonomiku pārsvarā veidoja tie paši gudrinieki, kas tagad vienojas par pasākumiem izejai no krīzes. Tas ļauj domāt, ka visa tā būšana ir pasākums, kas kādam ir ļāvis nopelnīt, jo kā zināms nopelnīt var ne vien ekonomikai plaukstot un zeļot, bet arī postoši sagrūstot un tas kāds var būt vienalga kas –  uzņēmums, vai pat valsts, bet tik pat labi kādi atsevišķi subjekti, vai subjektu kompānija.

Par Grieķiju skaidrs, ka jāglābj, vēl piedevām tāpēc, ka € ir no grieķu alfabēta patapināts burtiņš(kā tad nu būtu, ja grieķi atpakaļieviestu drahmas – riekšavas, bet € izmantotu negrieķi), bet noteikti arī tāpēc un vispār, ka no kopīgiem fondiem pasmelties ir izdevīgi. Arī citas ES vecvalstis glābt izdomās, kaut patiesībā tur nav ko glābt, jo tas, kas tos ļaudis tur satrauc, mūsējiem pat sapņos nerādās(tieši tāpat kā ar tiem platību maksājumiem), bet par to citreiz.

Šoreiz vien ienāca prātā, ka tie paši, kas nopietnām sejām apgalvoja savu kompetenci pirms, ir arī tagad un apgalvo to pašu, un vēl piedevām TV redzams, ka tā kompānija vēl vairāk, mīļāk sadraudzējusies.

Nu gluži kā Latvijas Saeimā, kas kā viena ģimene saglabājusies un pat noteicēja mamma tā pati, kā jau matriarhātā paredzēts, bet klātpienācēji uzradušies kā neizbēgams ģimenes papildinājums, kā tas notiek arī tradicionāli, kad rados uzrodas znoti un vedeklas, kas augstu godā tur dzimtas tradīciju, bet, ja nē, tos padzen.

P.S. Būtībā tas izskatās pēc klana – grupējuma, dažkārt noziedzīga, kas bieži veidojas uz radniecības pamata, bet tas nav obligāti.

Sandris Romanovskis

Advertisements
Posted in: eiro