Valensa : Banku glābšana ir noziegums

Posted on October 19, 2011

0


 Leģendārās arodapvienības Solidaritāte kādreizējais līderis Lehs Valensa paudis atbalstu protesta akcijasOkupē Volstrītu iedvesmotajām demonstrācijām visā pasaulē, nodēvējot banku glābšanas operācijas par noziegumu.

“Bankas saņem nodokļu maksātāju naudu, bet neizjūt atbildību par krīzi,” uzsvēra Valensa, kura vadītā “Solidaritāte” panāca komunistiskā režīma krišanu Polijā, izraisot ķēdes reakciju visā Austrumeiropā.

“Vai jūs zināt, cik daudz naudas paņem baņķieri? Ak, mana tauta! Tas ir noziegums. Cilvēki mirst badā, bet viņiem [baņķieriem] nav gana. Tam ir jābeidzas,” uzsvēra 68 gadus vecais Valensa, kurš 1983. gadā saņēma Nobela Miera prēmiju par “Solidaritātes” vadīšanu, kas bija pirmā neatkarīgā arodbiedrība komunistu kontrolētajā impērijā.

Jautāts par protesta akcijas Okupē Volstrītu iedvesmoto Eiropas “saniknoto” kustību, Valensa atzina, ka piekrīt protestētājiem, kuri pašreizējo sistēmu dēvē par netaisnīgu un pieprasa tās izskaušanu.

“Jau vismaz 15 gadus esmu teicis, ka kapitālisms nepārdzīvos šā gadsimta sākumu. (..) Baņķieri paņem milzīgas naudas summas un, kas ir pats sliktākais, neviens to nekontrolē. Kapitālisti iznīcina cilvēkus. Tas nevar turpināties,” uzsvēra Valensa, piebilstot, ka finanšu sektora sabrukums varētu izraisīt plašas nekārtības.

 

Advertisements
Posted in: bankas