5 iemesli, kāpēc ienīst Ameriku

Posted on September 30, 2011

0


Doma par šo rakstu bija jau kādu laiku atpakaļ, jo visa šī informācija ir krājusies ļoti ilgā laika posmā, bet nesen atgriezos no Libānas pilsētas Beirutas, kas atrodās Tuvajos Austrumos pie Vidusjūras starp Turciju un Izraēlu, un tagad tiešām es varu būt parliecināts par savām zināšanām un to, ko es jums gribēšu pastāstīt.

Par Amerikas Savienotajām Valstīm mēs zinām diez gan daudz. Jau no bērnības mums ASV ir potējusi iekšā popkultūru, demokrātiskos ideālus un amerikāņu sapni, tādejādi iemācījuši mums domāt kā amerikāņiem. 90to gadu jaunatnei, pie kā piederu arī es, līdz pat 2001. gadam tā bija kā sapņu zeme, bet līdz ar 11. septembra notikumiem daudz kas mainījās.

Vēl atceros to brīdi, kad atgriezos no skolas mājās, ieslēdzu TV, lai noskatītos kādu no multenēm, kas tajā brīdī bija topā, un ieraudzīju skatu, kā tiešraidē otrajā Dvīņu tornī ietriecās lidmašīna. Protams, mēs visi bijām šokā un arī sākām ienīst tā saucamos teroristus, bet pagāja daži gadi un daudzi no mums jau sāka apzināties, kāpēc tas viss ir noticis. Amerikāņiem tika iepotēta doma, ka pie visa vainīga ir Irāka!

P.S. Man nav iebildumu pret pašiem amarikāņiem kā tautu, pats pazīstu diez gan daudzus sakarīgus amerikāņus, bet tādi inteliģentie amerikāņi sastāda 1-10% no viņu valsts, un parasti augstos amatos tiek visādi kretīni, kuriem nav nekādas vērtības ārpus materiālajām.

 

1.Karš kā bizness

Un tā 2003. gadā, pamatojoties uz to, ka Irākai varētu būt masu iznīcināšanas līdzekļi, tika pieteikts karš. Tas nekas, ka šie ieroči tā arī netika atrasti, bet pavisam netīšām tika atrastas lielākās naftas rezerves pasaulē. Līdzīgi bija arī ar Afganistānu, kur meklēja teroristus, bet zin kā, jāatpūšās taču arī, tad nu Afganistānā masveidā sāka audzēt marihuānu un magones, no kā pēc tam iegūst morfīnu un dažādus opiātus. Protams, visa vaina tika novelta uz afgāņiem. Cilvēkiem taču nav laika atrast informāciju, ka pirms ASV iebrukuma Afganistāna saražoja ap 1% pasaules narkotisko vielu, bet pēc iebrukuma apmēram 97%. Kolumbijas kokaīna karaļi nobāl ASV priekšā.

Afganistānā arī netīšām tika atrasts liels daudzums litija, kas ir vitāli svarīgs patērētāju sabiedrībai, lai katru gadu mēs varētu nopirkt kārtējo tačskrīn telefonu, kas pēc gada atkal jau būs saplīsis.

2.Kapitālisma apvienošana ar demokrātiju

Šobrīd šī ir aktuālākā tēma Latvijā, tomēr tuvojās vēlēšanas. Politiskās debates, reklāmas un visi pārējie štrunti, kas redzami nu jau biežāk kā reizi divos gados. Nevaru par visiem 100% apgalvot, ka šo sistēmu pirmie izdomājuši amerikāņi (varbūt kas līdzīgs daudz vieglākā formā ir bijis Romas Impērijas laikos), bet no amerikāņiem visa pārējā pasaule aizguva šo nelāgo ieradumu. Vienkāršākais veids, kā saprast problēmu šajā sistēmā, ir tāds – iztēlojies, ka Tu gribi kļūt par Saeimas deputātu un pārstāvēt tautas intereses, bet, lai tiktu Saeimā, ir vajadzīgs, lai par Tevi balso. Ir taču vienalga, cik gudrs, talantīgs vai uzcītīgs Tu esi, galvenais vēlēšanās tomēr ir nauda. Un kur Tu dabūsi to naudu reklāmai? Šajā punktā iesaistās lobiji. Pie lobijiem parasti pieder naftas, alkohola, cigarešu un dažādu citu izstrādājumu korporācijas, kuriem ir pietiekami daudz naudas, lai varētu Tevī ieguldīt. Tagad šie vīri nolīgst Tev cilvēkus, kas veido reklāmas, pastāsta, cik foršs, gudrs un patriotisks cilvēks Tu esi, un tādejādi Tu nokļūsti Saeimā. Tagad Tu tāds priecīgs aizej uz darbu ar saviem ideāliem, bet te uzrodās čaļi, kas pārstāv korporāciju, kas Tev izpalīdzēja tikt Saeimā, un “palūdz” Tev nobalsot par kādu no likumprojektiem tā, kā viņiem ir izdevīgāk. Šajā brīdī pazūd demokrātijas ilūzija.

Kā sapratāt, kapitālisms ar demokrātiju nekādā veidā neiet kopā. Tas ir tas pats, kas ēst zupu ar dakšiņu – pazūd jebkāda efektivitāte. Loģiski, ir jāpārveido demokrātiju tā, lai kapitālisms to nespētu ietekmēt, vai arī jāpārveido kapitālismu, lai tas neietekmētu demokrātiju.

3.Runas brīvības ilūzija

Visur jau tiek propagandēts tas, ka mēs brīvi varam izteikt savas domas, apvienoties domubiedru grupās, iziet ielās un protestēt, bet realitātē tas nav tik vienkārši.

Nesen uzgāju diez gan interesantu video par Maiklu Mūru (Michael Moore), kurš ir radījis diez gan daudzas šokējošas filmas, un par vienu no tām viņš saņēma Oskaru būtībā Irākas kara priekšvakarā. Maikls savā Oskara runā diez gan asi kritizēja Bušu un šo iebrukumu, par to viņš tika momentāli izsvilpts un pat Oskara ceremonijas organizatori brīdī, kamēr viņš runāja, palaida Oskara ceremonijas mūzikas tēmu ļoti lielā skaļumā. Šī runa būtībā ir izdzēsta no vēstures un youtubē ir pieejams tikai audio ieraksts ar fotogrāfiju. Jau nākamajā dienā viņš bija ienīstākais cilvēks valstī un viņam būtībā vajadzēja dzīvot kopā ar veselu baru miesassargu.

http://www.youtube.com/watch?v=yoYayv7ZEww

Protams, šis gadījums ir tikai sīks piliens šīs valsts vēsturē. 60tie gadi bija pilni ar spēka pielietošanu pret neapbruņotiem protestētājiem, un pēdējo 10 gadu laikā ASV nav mainījusi savi attieksmi pret pilsoņu konstitucionālajām tiesībām pulcēties un izteikt savu viedokli.

4.Reliģijas izmantošana sabiedrības kontrolē

Vēl jāpiemin to, ka aptuveni 90% amerikāņu ir kristieši un tas tiek ļoti veiksmīgi izmantots, kad karavīriem laiks doties uz kādu trešās pasaules valsti apšaut brūnos cilvēkus, kuri netic Jēzus brīnumiem. Šai metodei ir jau diez gan sena vēsture, piemēram, Krusta kari un Otrais Pasaules karš.

Cik vēsturnieki ir atklājuši, būtībā Krusta karš, kā arī pārējie kari šajā teritorijā, ir bijusi tikai un vienīgi cīņa par auglīgo Tuvo Austrumu zemi, bet reliģiskie motīvi bija domāti tikai tumsonīgajiem pamatiedzīvotājiem, kuriem tika uzdota misija atbrīvot viņu svēto pilsētu Jeruzalemi no neticīgajiem.

Tas pats bija ar Nacistisko Vāciju 30tajos gados, kur Hitlers, gluži kā Bušs, pirms kara daudz citēja Bībeles tekstus. Vienīgā atšķirība -Bušam bija God bless America, Hitleram Got mitt Uns. Bušs pat tika pieķerts pie tā, ka viena no viņa runām par “Tēvzemes Aizstāvēšanu” bija precīzi vārds vārdā tulkots no vienas Hitlera runas.

5.Izraēla

Par šo es diez gan daudz zināju iepriekš, bet Beirutā uzzināju vēl dažas detaļas, kas vēl vairāk mani ir satuvinājušas ar šiem cilvēkiem. Stāsts diez gan līdzīgs, kā notika ar Latviju pirms Otrā Pasaules kara. Izdomāja amerikāņi, ka viņiem vajadzīga kolonija Tuvajos Austrumos, kas būtu kā atspēriena punkts ASV militārajiem spēkiem tajā reģionā.

Plāns, pēc manām domām, ir ģeniāls – aizbildinoties ar holokaustu, palestīniešiem tiek atņemta zeme un gluži kā latvieši, palestīnieši tika aizsūtīti trimdā prom no savām mājām. Palestīna jau eksistēja no 450. gada p.m.ē. līdz pat ANO konvensijai 1948. gadā, kas oficiāli pasludināja viņu teritoriju par Izraēlu, līdzīgi kā mums bija ar Molotova-Rībentropa paktu. Ja pie mums izsūtīja tikai 60 tūkstošus cilvēku, kas apdraudēja sistēmu, tad ASV no Palestīnas izsūtīja vairāk jā miljonu palestīniešu. Tāpēc mēs ik pa laikam dzirdam pa TV, ka kāds palestīniešu “terorists” atkal ir kaut ko uzspridzinājis. Un tieši šī ir lielākā atšķirība starp latviešiem un palestīniešiem. Mēs necīnījāmies par savu valsti, viņi gan to vēl joprojām dara.

 


komunists
Advertisements
Posted in: ASV