Kurp ej , deputāt?

Posted on September 15, 2011

0


Aizspogulijā viss kā vienmēr….Saeimas deputātus izmeta pa durvīm ar “vilka pasi” zobos, bet tie lien atpakaļ, jo, kad dalīja kaunu, šie kungi un dāmas bija citā rindā. Cik saprotams, viņiem ar dažiem mēnešiem pie “Lielās karotes” bija par maz. Labi, ka tagad vēlētājiem ir vismaz kaut kāda izvele partiju ziņā. Tāpēc nevaimanāsim, bet pareizi vēlēsim!

Problēmas būs vēlāk. Nepatīkami, ka televīzija tiek uzmantota, lai cilvēkiem melotu. Piemēram, “Vienotība”. Dombrovskis acis nepamirkšķinot visiem paziņo, ka “Latvenergo” un “Latvijas Dzelzceļš” netiks privatizēti. Protams! Tikai dīvainā kārtā viņš aizmirst piebilst, ka š.g. janvārī Ministru Kabinets pieņēma rīkojumu Nr.12, kurš paredz “Latvenergo” sadalīšanu un privatizāciju. No “Latvenergo” jau ir “izdalīti” “Augstsprieguma tīkli” un Daugavas HES-i, un tāda gadījumā viņu pašu izdotie likumi tos (it kā patstāvīgos uzņēmumus) privatizēt neliedz. Pie “Latvijas dzelzceļa” vairs neskaitās “LDz Cargo” (preču un kravu pārvadāšana, kas valstij nes milzīgu peļņu-tātad to steidzami jāpārdod “ārzemju investoram”). Kam tas būs izdevīgi un kurš saņems starpniecības naudu simtiem tūkstošu latu apmērā? Protams, ka valstij steidzami jāpārdod “LMT” un “Lattelekom”! Kāpēc Latvijas valstij ir jāpelna? Labāk ir saņemt pusnokrāptos nodokļu grašus no ārzemniekiem piederosiem uzņemumiem! “Vienotības” finanšu ministra kungs Vilks taču paskaidroja: “Valstij nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību”… Tā nav valsts funkcija – turēt savā īpašumā uzņēmumus! Līdzīgi domā arī bariņš “homo novus”, kuri arī gribētu atrisināt savas problēmas uz visas tautas rēķina.

Apgalvojums, ka “privātie uzņēmumi vienmēr ir efektīvāki, nekā valstij piederošie”, kas kalpo par pamatu veikt visaptverošu privatizāciju, ir kļūdaini – to atzīst valdošie pasaules ekonomisti, arī bijušais SVF vadītajs Stross-Kāns. Piemēram, Norvēģija ir ilggadējs līderis valsts īpašuma veiksmīga pārvaldījumā. Norvēģijā uzņēmumi ar valsts kapitālu ir vidēji par 30% efektīvāki nekā privātuzņēmumi. Kāpēc Norvēģijā valsts uzņēmumi ir stabils ekonomikas pamats, bet pie mums – izzagšanas objekts? Mana atbilde: Norvēģijā valsts vara rūpējas par saviem iedzīvotajiem. Par ko rūpējas mūsu “bāleliņi”? Ja tā turpināsies, tad no Latvijas drīz paliks pāri tikai karogs, himna un nosaukums! Cilvēki, esiet modri!

 

J ānis Miežagrauds

Advertisements
Posted in: buržuazija