Tikai palestīniešiem nav māju…

Posted on September 9, 2011

0


20. septembrī palestīniešu prezidents Mahmuds Abass visdrīzāk tiešām vērsīsies ANO ar formālu prasību atzīt Palestīnu par pilnvērtīgu šīs organizācijas dalībvalsti. Jāpiezīmē, ka kopš vakardienas (8. septembra) palestīniešiem ir ne vairs tikai pārstāvniecība, bet pilnvērtīga vēstniecība (!) mūsu kaimiņvalstī Zviedrijā. Zviedrijas ārlietu ministrija savā paziņojumā norāda, ka šis diplomātiskā statusa paaugstinājums ir saistīts ar to, ka “palestīniešu valsts veidošanas darbā ir panākts liels progress”.

Šeit ir vietā jautājums, kāda pozīcija palestīniešu valsts jautājumā jāieņem Latvijai kā mazai valstij, kura salīdzinoši nesen atbrīvojās no okupācijas jūga. Vai mums nevajadzētu atbalstīt citas tautas, kuras piemeklējis līdzīgs liktenis?

Ļoti svarīgs šoreiz būs ANO Ģenerālās Asamblejas balsojums, kurā katrai valstij neatkarīgi no iedzīvotāju skaita un citiem parametriem ir viena balss. Ja šajā forumā palestīnieši negūs atbalstu, tad jautājumu būs jāizskata ANO Drošības Padomei, kur savas veto tiesības droši vien nekavēsies izmantot Izraēlu lobējošā ASV. Uz Eiropas Savienību šoreiz paļauties nevaram, jo vienota viedokļa šajā svarīgajā jautājumā tai nav.

Balsojums par Palestīnu ANO Ģenerālajā Asamblejā un skaidra viedokļa paušana — vai tas tiešām būtu par daudz prasīts no Latvijas? Ja Zviedrija var atļauties vēstniecību, tad mēs noteikti varam atļauties vismaz stingru mugurkaulu.

Didzis

Advertisements