Wikileaks : airBaltic atsakās no lidojumiem uz Teherānu ASV spiediena dēļ

Posted on September 3, 2011

0


Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic pērn no ieceres sākt lidojumus starp Rīgu un Teherānu Irānā atteikusies ASV spiediena dēļ, liecina Wikileaks publiskotais ASV vēstniecības Latvijā ziņojums Valsts departamentam.
airBaltic vadītājs Bertolts Fliks pērn ticies ar ASV vēstnieci un sūdzējies par ASV izdarīto spiedienu, taču apliecinājis, ka no lidojumiem uzņēmums atteiksies. Fliks paudis viedokli, ka vēršanās pret airBaltic ir netaisnīga, jo citām Eiropas aviokompānijām ir iespēja lidot uz Irānu.
Fliks esot lūdzis ASV valdības atbalstu airBaltic lidojumu izveidei uz Bagdādi un Saūda Arābiju. airBaltic esot centusies iegūt atbalstu šādiem lidojumiem no Irākas un Saūda Arābijas valdībām, taču tās uz šiem lūgumiem neesot reaģējušas. Fliks lūdzis ASV izmantot savu ietekmi uz šīm valstīm, lai palīdzētu jautājumu risināt.
Kā ziņots, pērn airBaltic nācās atteikties no tiešo lidojumu sākšanas uz Teherānu. Kā tolaik informēja Latvijas aviokompānija, tā bija pārliecināta, ka reisi no Rīgas uz Teherānu gūtu lielu ceļotāju no Rietumeiropas, Skandināvijas un NVS valstīm piekrišanu.

Advertisements
Posted in: Wikileaks