Vai G.Rēders un I.Nagla ir zagļi?

Posted on September 2, 2011

0


Kādam var patikt, kādam var nepatikt, bet viss, tas, kas norisinājās Bauskas Tautas namā 2001. gada 31. augustā nav ārkārtas gadījums, bet gan likumsakarīga notikumu un apstākļu ķēdīte. Kā tad tas bija? 31. augusta rīts. Parasts, ikdienišķs, kā jau katrs rīts, kad priekšvēlēšanu laikā ieslēdzot TV, vai interneta portālus tevi uzrunā visa tā informācijas gūzma, kas gāžās pār tavu galvu, ar vienu vienīgu mērķi: balso, balso. Nekas ārkārtējs, kā jau kautru reizi politiskās partijas ar raušanu cenšas ieraut vēlētājus savos tīklos. Vai tāpēc tam būtu jāpievērš uzmanība?
Laikam jau nē, jo vienkāršā tauta Latvijā politiku neuzskata par kaut ko tādu, kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība. Tieši otrādi, tā no tās novēršas. Lai nu kā, bet mani uzrunāja http://www.ltv.lv mājas lapā ievietotais paziņojums: Trešdien, 31. septembrī, pl. 21:20 diskusija ar skatītāju klātbūtni notiks Bauskas kultūras namā, kur aicināti piedalīties Zemgales vēlēšanu apgabalā pieteiktie deputātu kandidāti, sarakstu līderi Aigars Štokenbergs („Vienotība”), Jānis Ozoliņš (Zatlera Reformu partija), Kārlis Greiškalns (Šlesera Reformu partija LPP/LC), Ivars Zariņš (Politisko partiju apvienība “Saskaņas Centrs”), Valērijs Buhvalovs („Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”), Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), Augusts Brigmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Pievērsiet lūdzu uzmanību, skatos un acīm neticu – AICINĀTI PIEDALĪTIES! Pag, var būt kāds misēklis, skaitu vēlreiz, bet nē! Tiešām, aicināti piedalīties tikai 7 (septiņu) politisko partiju pārstāvji. Nu domāju, drošs paliek nedrošs, atvēršu CVK māja lapu http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/base/komisijas2010.cvkand11.sak , var būt ieviesusies kāda kļūda, vai vēl ļaunāk, kāds atvēris čekas maisus un iztrūkstošās 6. politiskās partijas ir svītrotas no Deputātu kandidātu sarakstiem 2011.gada 17.septembra 11.Saeimas vēlēšanām.
Pagāja kāds brītiņš, līdz apjēdzu, nē, nevis ar mani kaut, kas īsti nav kārtībā, bet gan ar šo valsti. Kurā sabiedriskā televīzija, kura tiek uzturēta par nodokļu maksātāju naudu, apzog ikvienu pensionāru, ikvienu strādnieku, ikvienu vēl nedzimušu bērnu.
Nedaudz nomierinājos, kad manas aizdomas par zagšanu un un negodīgu līdzekļu izkrāpšanu no valsts kases, ar mērķi organizēt priekšvēlēšanu kampaņu izredzētajiem, apstiprināja Tiesībsargs: Latvijas Televīzija (LTV) debašu ciklā “Izvēlies nākotni!” pagājušajā gadā diskusijas dalībnieku – politisko partiju vai partiju apvienību – atlasē nav ievērojusi līdztiesības principu, secinājis Tiesībsarga birojs, izvērtējot jūlijā saņemtu sūdzību par 2010.gada priekšvēlēšanu debatēm.
“Sabiedriskajam medijam ir pienākums respektēt uzskatu daudzveidību, aizstāvēt neatkarīgas, demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts ideju, ievērot cilvēktiesības un darboties Latvijas sabiedrības interesēs, kas ietver arī vienlīdzīgu iespēju došanu visām vēlēšanās kandidējošām partijām piedalīties diskusijās,” par Tiesībsarga biroja atzinumu aģentūru BNS informēja biroja pārstāve Ruta Siliņa.
Zādzība gaišā dienas laikā. Ar vārdiem uz lūpām: ķeriet zagli, sazinos ar Tiesībsarga biroju. Cik noprotu, arī šie cilvēki ir nedaudz izbrīnīti. Es taujāju pēc tā, ko tad es, vai mēs varam darīt šās lietas sakarā? Jo katra godīga pilsoņa pienākums ir novērst noziegumu vēl pirms viņa izdarīšanas, nevis gaidīt kamēr viņš tiks veikts un tikai tad ziņot attiecīgām instancēm.
Tiesībsargs man ieteica griezties Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Tā esot tā iestāde, kura uzraugot nelikumības: 2011.gada 23.augustā Ministru kabinets ir piešķīris papildus finansējumu Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (turpmāk tekstā – Padome) priekšvēlēšanu aģitācijas perioda (27.07-17.09) monitoringa veikšanai. Tāpēc Padome paziņo, ka uzsāks pastiprināti monitorēt visus Latvijas Republikas jurisdikcijā esošo elektroniskos plašsaziņas līdzekļus. Un tas viss, par nodokļu maksātāju naudu.
Urāāāā, zaglis noķerts. Aunu kājas un dodos uz Smilšu ielu 1/3, Rīga LV 1939, pie Sergeja Kārīša. Es šim puisim tad arī saku, Sergej, esi vecis, apturi noziegumu. Uz ko man šis “vecis” tad arī atbild: mēs kontrolējam tikai to, kas atskan ēterā, bet tas, kas vēl nav atskanējis, nav mūsu kompetence. Raidījums iznāks, tad arī vērtēsim.
Kā man tagad būt, ko man tagad domāt? Vai tiešām raidījuma vadītāji Ilze Nagla un Gundars Rēders ir rūdīti zagļi – recidīvisti, jo apzaga Latvijas tautu jau tālajā 2010. gadā, vai tikai mazi blēži?
Ne pa velti ir teiciens, ko sēsi, to pļausi. Ja toreiz mēs ražu ievācām stāvot uz Bauskas tilta, tad šoreiz Bauskas Tautas namā.
02.09.2011
Dainis Grabovskis

Advertisements
Posted in: buržuazija