Anonymous grasās iznīcināt Facebook

Posted on August 11, 2011

0


Hakeru grupējums Anonymous, kas atbildīgs par kiberuzbrukumiem Pentagonam un tiesībsargājošajām iestādēm, paziņojis, ka šī gada 5. novembrī iznīcinās pasaulē populārāko sociālo tīklu – Facebook.

Minot lietotāju privātuma apdraudējumu un grūtības izdzēst Facebook kontu, Anonymous ziņo, ka iznīcinās “lietotāju mīlēto komunikācijas līdzekli” Facebook. Šī nav pirmā reize, kad Anonymous izteikuši savas domas par sociālajiem tīkliem – kad Google izdzēsa hakeru grupas Gmail un Google+ kontus, Anonymous apsolīja izveidot savu sociālo tīklu AnonPlus.

Savā ziņojumā aktīvisti min, ka Facebook pārdod informāciju valdībai un ļauj informācijas drošības uzņēmumiem izspiegot cilvēkus visā pasaulē. Hakeri aicina visus, kuriem ir dārga informācijas brīvība, pievienoties viņu mērķim un iznīcināt Facebook. Aicinājumu hakeri noslēdz ar vārdiem “Mums ir tiesības netikt novērotiem, izsekotiem un izmantotiem. Mums ir tiesības nedzīvot kā vergiem.”
Savukārt PayPal maksājumu sistēma iesniegusi FIB 1000 hakeru IP-adrešu, kas atbildīgi par DDoS-uzbrukumiem PayPal decembrī.

FIB aģents Kriss Tomsons (Chris Thompson) atzīmēja, ka PayPal pārstāvji sāka sadarboties ar biroju jau 6.decembrī, DDoS-uzbrukumu dienā, kuru iemesls bija PayPal atteikšanās pārskaitīt ziedojumus nekomerciālai mājas lapai Wikileaks. Kompānija Radware piedāvāja PayPal tīkla aktivitātes vēsturi no uzbrukumu novēršanas sistēmas, kas ir uzstādīta maksājumu sistēmas serveros.

PayPal pārstāvji, savukārt, iesniedza Radware atskaites FIB darbiniekiem. Atskaitēs tika norādītas „apmēram 1000 IP adrešu, no kurām tika aktīvi izsūtītas tīkla paketes DDoS-uzbrukumu laikā».

Paketēs, kuras tika sūtītas no Anonymous, bija rindas “wikileaks,” “goof,” un “goodnight”. FIB jau veica kratīšanu mājā, kur tika reģistrēta viena no IP adresēm. No šīs adreses tika nosūtītas 3 678 tīkla paketes divu ar pusi stundu laikā.

Atgādināsim, ka pagājušā gada decembrī Anonymous veica virkni DDoS-uzbrukumu lielu organizāciju mājas lapām, ieskaitot PayPal, Visa, MasterCard un Amazon. Tad anonīmās hakeru grupas dalībnieki paziņoja, ka turpinās uzlauzt to kompāniju serverus, kuras traucē WikiLeaks darbību.

Advertisements
Posted in: Uncategorized