Ēģipte atsakās no SVF aizdevuma

Posted on June 30, 2011

0


Ēģiptei nebūs nepieciešams trīs miljardu ASV dolāru liels Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Pasaules Bankas aizdevums, par ko jau bija panākta vienošanās, jo ir izdevies samazināt valsts budžeta plānojamo deficītu, paziņojis Ēģiptes finanšu ministrs Samirs Radvans. 2011./2012. finanšu gadā, kas sāksies 1. jūlijā, valsts budžeta deficīts bija paredzēts 11% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet tagad izdevies samazināt plānotos izdevumus un paredzamais budžeta deficīts būs 8,6% no IKP, aģentūrai “Reuters” pastāstījis Radvans.

 

Viņš piebildais, ka 500 miljonus dolāru pagājušajā nedēļā kā neatmaksājamu palīdzību ir piešķīrusi Katara. “Tāpēc pašlaik mums nav nepieciešams vērsties pie Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda,” izteicies ministrs. Bija paredzēts, ka trīs miljardus dolāru Ēģipte saņemtu gada laikā, un aizdevuma gada likme būtu 1,5%. Savukārt ministra padomnieks Abdelfatahs al Gebali aģentūrai AFP teica, ka sabiedriskā doma nav bijusi labvēlīga starptautiskā aizdevuma ņemšanai, tāpēc valdība nolēmusi izdevumus samazināt.
Ēģiptē februārī pēc masu protestiem atkāpās ilggadējais prezidents Hosnī Mubaraks un pašlaik valsti pārvalda bruņoto spēku vadības izveidotā augstākā militārā padome. Ēģipte arī Mubaraka laikā izmantoja SVF aizdevumus.

Advertisements
Posted in: SVF