Eiropa – imperiālisma kapracis ?

Posted on June 27, 2011

1


Latvijas nozīmīgāko mediju saturā katra trešā ziņa saistīta ar Zatlera vārdu – kad un ar ko ticies; kad , kam un kur ko teicis vai gribējis teikt ; kam un ko atvadoties uzdāvinājis utt.. Priekšvēlēšanu aģitācijas mašīna sāk uzņemt ātrumu, lai gan pagaidām ir tikai tēls un tēla kults, bet nav pašas partijas, tās programmas un piedāvājumu elektorātam. Zatlera nākošajiem vēlētājiem es ieteiktu neiespringt, jo nedz programmu, nedz piedāvājumus jūs nesagaidīsiet. Būs lēts populisms par cīņu pret oligarhiem, ekonomikas deofšorizāciju un citi dzirdei tīkami, bet praktiski pilnīgi neko nenozīmējoši un nerisinoši solījumi. Vienotības vietā uzradīsies Vienotība Nr.2 un ārsta – aplokšņu kolekcionāra aura drīz vien pagaisīs kā savulaik kādam marsietim saziedotais tautas miljons vai zemiski zvēresti piesmietā Dievnamā. Viss jau tas kādreiz ir bijis un izbijis, sākot ar Zīgerista banāniem un beidzot ar Latvijas premjera skraidīšanu pa vēstniecības jumtiem. Politisku klaunu Latvijai nekad nav trūcis, grūtāk bijis ar valstiskiem valstsvīriem.

Atkāpei varu paskaidrot, ka praktiski viss pasaules naftas produktu un ieroču treidings notiek ofšorizētā režīmā, analogi tiek slēgti darījumi kuģu fraktā un apakšfraktā, bet ap 80 % pasaules tā dēvētās “melnās naudas “ guļ ASV banku kontos un tieši ASV finanšu sistēma ir lielākā noziedzīgās ( vai beznodokļu peļņas ) naudas “ veļasmašīna “ pasaulē. Ja kāds varbūt nezin, tad varu atgādināt, ka pilnīgi visām ASV 500 lielākajām korporācijām ir afilētas struktūras ( meitu meitas utt.) , kuru rezidentūras jurisdikcija atrodas vistīrākās beznodokļu zonās ar absolūtu patiesā labuma guvēja anonimitātes statusu, ieskaitot ofšorizētas bankas, trasta kompānijas un pārapdrošināšanas operatorus. Ja G8 valstis patiesi izlemtu darīt galu ofšoru sistēmai, tā izbeigtu savu eksistenci 48h laikā. Diemžēl tā nenotiek un nenotiks, jo pretēji – sabruks šobrīd esošā pasaules imperiālistiskās ekonomikas finanšu struktūra un sistēma . Ja kas, tad jau pirmdien katrs interesents var iegādāties pēc izvēles kaudzi beznodokļu firmu, kuras reģistrētas , piemēram , ASV Delavēras štatā un internetā atvērt tām kontus Makao vai Panamā un “ atmazgāt “ ta jebko jebkurā virzienā. Tāda ir realitāte un patiesība. Ja nepatīk Delavēra, pilnīgi mierīgi to pašu var darīt ar Londonas firmu – pastkastīšu starpniecību. Ja gribas eksotiku, tad atsevišķas operācijas var “ bīdīt “ izmantojot ASV indiāņu rezervācijās reģistrētas juridiskas personas.

Kāpēc Zatlers ķēries pie ofšoriem un tas notiek tieši tagad ? Tāpēc, ka ar nākošo gadu jāsāk atdot verdzības parādu SVF un vienlaicīgi jākonsolidē budžets, pie viena – cik vēl šeit privatizējamā palicis ( ko vērts ir tikai viens Latvenergo ) ? Tādā situācijā visam jābūt pārskatāmam un caurspīdīgam, no Latvijas un tās iedzīvotājiem jāizpumpē maksimums, bet no valsts ( lasi – tautas ) īpašuma vietējie uzņēmēji jātura šāviena attālumā. Citādi, Soross bez savas daļas var izpalikt !

Es ieteiktu arī vietējiem ofšoru mīļotājiem neuztraukties, jo pavisam drīz situācija var mainīties. Ne jau Latvijā, bet ES teritorijā. Lai ko mums nestāstītu, Grieķijas bankrots vairs ir tikai laika jautājums. Brūkot Grieķijai, kā ķēdes reakcija tieši tas pats notiks Spānijā, Portugālē. Seku bumerangs sitīs par Vācijas, Francijas un Apvienotās Karalistes ekonomikām. Būs jāaizmirst par eiro kā tādu, nebūtībā aizies simtiem privāto pensiju fondu, bankrotēs desmitiem lielāko banku un citu “zila gaisa” tirgotāju. Jānoraksta būs triljoniem vērtas starpvalstu saistības, nerunājot par miljoniem ierindas cilvēku privātkredītiem. Jāmaina pats ekonomikas pamatmodulis un sabiedriski – politiskā sistēma, kas viennozīmīgi būs prezidentālas republikas uz sociālistiski orientētu partiju bāzes. Diemžēl nav un nebūs citas idejas vai izejas, imperiālisms sevi ir izsmēlis un konvulsē nāves drudzī. Jaunām valstu valdībām steigšus nāksies nacionalizēt banku – finanšu sistēmas un lielākos uzņēmumus, jo tikai tādejādi būs iespējams nodrošināt tautu sociālās garantijas un ekonomiskās izdzīvošanas pamatnepieciešamības. Es pat neizslēdzu uz laiku pārtikas produktu kartītes, pēc 2WW tās bija lielākajā daļā Eiropas teritorijas. Kāpēc lai nebūtu tagad, ja imperiālisms finanšu izteiksmē nozadzis un sagrāvis krietni vairāk ?

Atbilstoši šādam situācijas attīstības scenārijam neaktuāls kļūst jautājums par ofšoriem kā tādiem. Pie valsts monopola uz nozīmīgāko ārējo tirdzniecību un tautu kā patiesā labuma guvēju, nav nepieciešamības Kaimanu salu kompānijās.

Var teikt, ka proces jau ir sācies un notiek :

http://roarmag.org/2011/06/19-j-spain-protest-indignados-madrid/

Simtiem tūkstoši Spānijas pilsētu ielās, tikpat būs Grieķijā. Cik ilgi šo valstu starptautiskajam imperiālismam pakalpīgās valdības būs leģitīmas ? Kurā brīdi vara pāries tautām īstenas demokrātijas ceļā ?

Einārs Graudiņš

Advertisements
Posted in: eiro, sociālisms