Nodzītus zirgus arī nošauj , vai ne?

Posted on June 20, 2011

0


Beidzies pirmais tautas emocionālā pacēluma vilnis kontekstā ar prezidenta Zatlera ierosināto Saeimas atlaišanu. Saprotams, ka tuvojošā referenduma rezultātā Saeima būs atlaista. Bezkvoruma tautas nobalsošana un absolūta mūsu parlamenta reputācijas ilgstoša pašdiskreditācija nevar dod citu iznākumu. Laikaposmā pēc Zatlera “vēsturiskās uzrunas “ trīcošas balsteles fonā, notikuši pagānu tradīcijām piekritīgi “ oligarhu kapusvētki “ odiozu figūru ( no kurām atsevišķas kādreiz bijušas uz Tu ar narkotiku halucigēno pasauli ) vadībā. Gaišo tēlu cīņu ar tumsas oligarhiem spēcīgi izbojājis sorosītu tīklveida struktūru atklāts un tiešs piedāvājums par konkrētu samaksu organizēt studentu nekārtības Zatlera atbalstam.

Vēl pa vidu dažs labs populists nolika Saeimas deputāta mandātu ( precīzi zinot, ka jebkurā variantā atlicis sēdēt Jēkaba ielā ne vairāk kā pāris mēnešus ), cits labs amatnieks, bet panaivs cilvēciņs pēc dabas , uzspēja atteikties no Atzinības krusta ar publisku paziņojumu starpniecību. Pat bijušais KNAB galva presē izteica atbalstu nepārvēlētajam prezidentam ( bet turpat saņēma “ kurvīti “ ), kurš pa to laiku tikās ar plejādi tiešām gudru un stratēģiski domājošu cilvēku ( kuru reāla un faktiska ieiešana politikā ir vairs tikai laika jautājums ), kā Valsts kontrolieri I.Sudrabu, un atsevišķām personām, kuru patiesā , neangažēti izģērbtā valsts amatpersonas vai politiķa kapacitāte ir maksimums ministrijas vecākā referenta līmenī, kā bijušais ģenerālprokurors J. Maizītis.

Atkal un atkal rodas jautājums – kā interesēs un kādu apsvērumu vadīts V.Zatlers ierosināja atlaist Saeimu. Es uzreiz piedāvāju atteikties no medijos tiražētiem pekstiņiem , ka pār Valdi vienā jaukā dienā ( un pāris dienas līdz prezidenta pārvēlēšanai / ievēlēšanai ) nāca apskaidrības atklātība 3A paskatā, kuri rīta miglas fonā ar garām jo garām ofšoru roķelēm izvelk pēdējos santīmus no Valsts kases. Īsti nelīmējas arī “ klusā daba “ par konfidenciālo sarunu ar esošo ģenerālprokuroru, kuras laikā nepārvēlētais prezidents uzzin ko neiedomājami šokējošu par 3A darbībām. Ja kāds nav lietas kursā, tad paskaidroju, ka valsts prezidents gan kā augstākā amatpersona valstī, gan kā Nacionālās drošības padomes vadītājs , regulāri saņem Latvijas specdienestu un tiesībsargājošo institūciju analītiskās izziņas un slēdzienus-pārskatus, tsk. – par nopietnākajām operatīvām izstrādēm vai to rezultātiem.Vēlos uzsvērt, ka valsts prezidents bez nepieciešamības pamatojuma var papildus pieprasīt jebkuru viņam interesējošu informāciju no jebkura valsts specdienesta vai tiesībsargājošās institūcijas, tsk. – par izmeklēšanas gaitu atsevišķos kriminālprocesos un operatīvā ceļā iegūtiem datiem vai faktiem , kurus nevar tālāk izmantot pierādījumu bāzes nodrošināšanā apsūdzības celšanai pret konkrētām personām.

Es piedāvātu cēloņus V.Zatlera paziņojumam skatīt divos aspektos :

1. Izteikti personīgs, privāts un sadzīvisks . No seriāla, kurš gan negrib būt prezidents ? Īpaši, ja šī amata iespējas un statuss jau nobaudīts praksē. Īpaši, ja kundze blakām “borē ausi” par otrā termiņa nepieciešamību. Un galvenais – jau skaidri zināms, ka scenārijs “ ZOO NR.2 “ nebūs, vietējie politsmagsvari pieņēmuši lēmumu uz pārceltuves tomēr zirgus mainīt. “ Tad ieiešu vēsturē, izāzējot Saeimu – to sākumā rosinot atlaist, bet pāris dienas vēlāk gaidot balsojumu par sevi pašu “, apmēram tā vai ļoti tuvu tam …

2. Starptautiskas , ļoti ciniskas un rafinētas politspēles sastāvdaļa. Latvijas “ donori – kreditori “ saprot, ka konsolidācijas moris – Vienotība reitingu zaudējusi, tās ministri ( ko vērts viens tikai Kampars ar saviem izgājieniem ) nākošo konsolidācijas etapu ( kas ir kārtējā nodokļu celšana un budžeta iestādēs nodarbināto algu apgriešana ), kā teikt “nepavilks “. Ārvalstu finanšu oligarhijas plutokrātiem ar nākamo gadu jāpanāk paralēli sintezēta divu pasākumu īstenošana – Latvijas parāda SVF pamatsummas atdošanas uzsākšana un nozīmīgāko VAS vai to valstij piederošo daļu ( kā AirBaltic, LVM, LMT, Lattelecom, Latvenergo, Rīgas siltums, Latvijas Pasts utt.) privatizācija par sviestmaizi. Šāda procesa sekmīgai norisei nepieciešama konstitucionālā krīze ar tālāku Saeimas pārstartēšanu, kuras laikā Vienotību nomaina ar bijušā prezidenta jaunizveidoto partiju. Kopumā scenārijs tiek īstenots pēc daudz kur pasaulē atstrādātas tehnoloģijas – cīņas ar vietējiem oligarhiem fonā. Tādejādi vienīgais starptautiskajai laupītājprivatizācijai konkurējošais vietējais kapitāls tiek atstumts vēl pirms starta šāviena, bet sabiedriskā doma un mediju lauks nodarbināts ar 3A jautājumu , un problēmu gadu uz priekšu.

Pieļauju iespēju, ka šādu notikumu gaitu Rīgas pilī gatavoja Zatlera padomnieki aptuveni pēdējo pusgadu, plāna visas detaļas vai to korekcija un saskaņošana notika nepārvēlētā prezidenta nedēļu garā darba vizītē ASV, kura sākās š.g. 27.03. Galējais akcepts “ klusam valsts apvērsumam “ tika saņemts no ASV prezidenta Obamas, ar kuru Zatlers tikās Centrāleiropas valstu prezidentu sanāksmē Varšavā maija beigās.

Beidzamais – kāds tam visam sakars ar daudzās valstīs par kriminālnoziedznieku definēto starptautisko oligarhu un biržas mahinatoru Dž.Sorosu ? Ļoti vienkāršs. Tieši Soross bijis ļoti tuvu Obamas vēlēšanu kampaņai un administrācijas cilvēku izvēlei. Tieši Sorosam Latvijā ir izveidota totāla tīklveida struktūra, caur kuru viegli iedarboties gan uz sabiedrību, gan politiku, gan medijiem, gan tiesu varu. Kā teikt – pilns komplekts ietekmes nodrošināšanai. Intereses pēc varam paskaitīt – cik Soross Latvijā kopumā ieguldījis līdzekļus un cik var nopelnīt, piemēram par kādu 1/3 zem patiesās vērtības privatizējot Latvenergo vai AirBaltic ?

Kurā brīdī Vienotība pārstās klapēt savas konsolidācijās sašmucētās roķeles un beidzot apjēgs, ka ir elementāri uzmesta ? Ka lielai daļai tās pirmās rindas seju nākošās Saeimas laikā nāksies meklēt darbu biržā nevis slaistīties pa Jēkaba ielas 11 nama koridoriem ? Mākoņtēva stilā atliek tikai precizēt – vai uzmetis lielākais kretīns ?

Einārs Graudiņš

Advertisements
Posted in: buržuazija