Vilnis ceļas

Posted on May 16, 2011

0


Politiskā vara cer saskaitīt divus miljonus cilvēku Latvijā. Ar interneta starpniecību pieskaitot ārvalstīs dzīvojošos, panākt pieklājīgu skaitli. Iespējams, tāpēc tautas skaitīšana ir pagarināta tieši internetā. Tomēr tautas skaitīšanas dati var izrādīties stindzinoši.

Labprāt aizietu pensijā vismaz 70 gadu vecumā, bet nav izredžu, ja nenotiek milzīgas pārmaiņas. Tikai «demogrāfiskais sprādziens» vai «imigrācijas vilnis» var mainīt tendenci, kurai turpinoties draud sociālā katastrofa. Mēs negribam imigrācijas vilni, gribam demogrāfisko sprādzienu. Taču darām pārāk maz

Ir bezjēdzīgi diskutēt par pensijas vecuma slieksni valstī, no kuras masveidā izbrauc jauni cilvēki un bērnu dzimst pārāk maz. Ja nebūs jaunu cilvēku, kuri strādā un maksā nodokļus, pensijas vecums tiks celts drastiski un pensijas apgrieztas. Tas ir neizbēgami, turpinoties politikai, kura tiek realizēta pašlaik. Protestēšana nelīdzēs, ja nebūs nodokļu maksātāju.

Ir jābeidz runāt par demogrāfiju. Demogrāfijas prioritāte nav muldēšana, bieži lietojot vārdu «demogrāfija». Demogrāfijas prioritāte nav puspasākumi Latvijas gaumē, kāda knapi saredzama atlaidīte, kāda parunāšanas konferencīte. Demogrāfijas prioritātei ir jābūt sajūtamai.

Ko tas nozīmē? Iedosim brīvpusdienas visiem bērniem ģimenēs, kurās ir trīs un vairāk bērnu. Dosim ienākuma nodokļa atlaidi 5% par katru bērnu, triju bērnu ģimeņu vecākus jau atbrīvosim no ienākuma nodokļa vispār. Piemērosim nulles procentu PVN likmi bērnu precēm – autiņbiksītēm, bērnu pārtikai, apģērbam. Dosim brīvbiļetes transportā bērnu ratiņiem un daudzbērnu ģimenēm. Ļoti dārgi?

Ļoti dārgi Latvijai izmaksā jauno cilvēku izbraukšana uz dzīvi Rietumos. Ļoti dārgs ir katrs nedzimušais bērns. Ļoti dārga ir ekonomikas saspiešanas politika, kuras dēļ no Latvijas izzūd cilvēki.

Daba nemīl tukšumu. Nav ne mazāko ilūziju, ka Latvijas iedzīvotāju skaits nekad nebūs 1,7 miljoni. Mēs dzīvojam lieliskā zemē, kurā dzīve būs pietiekami laba tiem, kuri šodien dzīvo drausmīgos apstākļos. Miljoniem cilvēku pasaulē krāmē koferus. Imigrācijas vilnis pasaulē ceļas. Demogrāfiskajam sprādzienam Latvijā nav pamata.

Sandris Točs

Advertisements
Posted in: buržuazija