Slepkavība kā reālpolitikas metode

Posted on May 2, 2011

0


Sāksim ar ziņu, kas tieši var ietekmēt daudzu Latvijas iedzīvotāju gaitas un dzīvības :

“”WikiLeaks” pagājušajā nedēļā publiskoja informāciju, ka viens no 11.septembra terora aktu organizētājiem Halids Šeihs Mohammeds brīdinājis, ka Eiropā teroristi paslēpuši atombumbu, kura tikšot uzspridzināta, ja bin Ladens tiks notverts. “

Avots :http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/375912-bin_ladena_notversanas_gadijum a_d rau dej a_a r_a tombumbu_eiropai

Iespējams, atsevišķi kodolterorisma aspekti , kā atbilde ASV – NATO imperiālistiskai vispasaules hegemonijai , patiesībā ir pat daudz tuvāki un reālāki, nekā manis nesen analizētos starptautiskās politikas attīstības scenārijos.

Saprotams, ka agonizējošais imperiālisms pasauli , civilizāciju un katra Zemes iedzīvotāja dzīvību bez acs mirkšķināšanas ir gatavs ziedot mūsdienu finanšu verdzības sistēmas saglabāšanai un pilnīgas kontroles pār katru indivīdu iegūšanai tuvās desmitgadēs.

Situācijā, kad atsevišķas  bankrotējušas megavalstis ( kā ASV ) vai  izteikti noziedzīgas virsvalstu kolektīvās struktūras ( NATO ) ārpus jebkāda juridiski – tiesiskā lauka lemj : kam dzīvot vai kam mirt, degradējas un atkrīt starpvalstu starptautisko tiesību normas kā tādas un nepieciešamība tās strikti pildīt, un ievērot.

Ja kolektīva slepkavas ( NATO ) algotņi mierīgi vārda tiešā nozīmē noslepkavo suverēnas valsts leģitīma vadītāja jaunāko dēlu kopā ar vairākiem mazdēliem tikai tāpēc, ka viņi ir radinieki valsts galvam, tad kāda jēga konvencijām, deklarācijām un citiem papīra pekstiņiem ?

Jebkurš normāli domājošs cilvēks sen sapratis, ka jebkāda ASV muldēšana par “ cīņu ar starptautisko terorismu “ ir vairāk kā fufelis Jaunās Pasaules Kārtības izveidošanas kontekstā un labākajās totalitārisma tradīcijās. Kopš brīža, kad pārstāja eksistēt Varšavas valstu līgums ( kas bija vienīgais pretstats starptautiskā imperiālisma agresīvajām tendencēm ), ASV – NATO  tandēms starpvalstu attiecībās un elementārajās cilvēktiesībās uzvedās kā piedzēries dinozaurs kristālglāžu bodē. Pie kam – uzvedas nesodīti. Pagaidām nesodīti.

Ja ASV Centrālās Izlūkošanas Pārvaldes sens darbinieks un partneris Osama bin Ladens bija pasaules terorists Nr.1, tad elementārs jautājums. Kāpēc atrodot viņa slēptuvi ļoti tuva ASV sabiedrotā – Pakistānas teritorijā, Osama netika aplenkts un mēģināts sagūstīt, bet aukstasinīgi nošauts kopā ar savu dēlu ? Kur loģika, ņemot vērā PR bonusus no paraugtribunāla prāvas Miloševiča vai Huseina stilā un tās stratēģiskās informācijas apjomu, kuru varēja iegūt pratinot “pasaules teroristu vadoni “ ? Varbūt vienkārši pienācis laiks noslēpt visus galus par 11.09 notikumu īsteno dabu un vēsturi, un vienlaicīgi uzfrišināt Obamas ancuku pirmsvēlēšanu periodā ?

Kā labākajās mankurtu tradīcijās savus blējienus zvaigžņotā karoga virzienā jau veikuši Ārlietu ministrijas valsts sekretārs, gan dažnedažādi politikas “ eksperti un speciālisti “. It īpaši tie, kas par terorismu un specdienestu darbību informāciju gūst no slejām internetā, un nekad tuvumā nav saskārušies ar militāru specoperāciju plānošanu vai organizēšanu :

““Latvijai bin Ladena nāve nozīmē to, ka Latvijai ir jāpiedalās politiskajās debatēs par terorisma apkarošanas stratēģiju piemērošanu šajās trīs perspektīvās, ko minēju. Taču tieša ietekme uz Latviju šim notikumam nebūs,” paredz Ž. Ozoliņa. “

Avots : http://www.diena.lv/lat/po litics/hot/ozolina-bin-ladena-nave-latviju-tiesi-neietekmes

Kādreiz jau runāju par to , ka vienam izbijušam šķēpmetējam daudzkārt labāk būtu paklusēt, nevis atvērt žokli. It īpaši, situācijās, kad uz kārts var tikt liktas simtiem ( ja – ne tūkstošiem ) civiliedzīvotāju dzīvību.

“Viņš skaidroja, ka dienas gaitā mēģinās sazināties ar Latvijas partneriem un arī ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi, lai iegūtu detalizētāku informāciju. Svarīgi ir turpināt drošības politikas procesu pasaulē un valstu sadarbību starptautiskajā telpā, bet saistībā ar šo jautājumu speciālas sanāksmes varētu tikt rīkotas darba gaitā, pētot šī notikuma detaļas. Mūsu ikdienas darbs, kas ir vērsts uz iedzīvotāju drošības un labklājības nodrošināšanu, tāpēc nav jāaptur, skaidroja Kristovskis. “

Avots : http://www.diena.l v/lat/politics/hot/kristovskis-apsveic-asv-ar-veiksmi-bin-ladena-notversana

Varbūt tomēr neraustīt islāma fundamentālistus aiz ūsām , lieku reizi atgādinot par Latviju, tas nav un nevar būt mūsu karš !

Ja vienā jaukā dienā Rīgā kautkas uzsprāgs gaisā vai nokritīs kāda airbaltic lidmašīna ar pasažieriem, kas atbildēs – ĢVK ? Ja Latvija , tās infrastruktūra vai iedzīvotāji nokļūs islāma kaujinieku tēmeklī, kas atbildēs – ĢVK ?

Ieteiktu  varonīgajam karotājam , par kuru klīst RCT humoreska par ministra posteņa lūgšanos uz ceļiem ar asarām acīs vēl Latvijas Ceļa laikos, tomēr filtrēt runu. Filtrēt savu runu, jo kā smejies –  ” nefiltrēta runa atsit nieres ”  ! Negribētos, lai viena narcisa – polittruleņa verbālu politaizcietējumu  dēļ tiktu atsistas nieres Latvijai vai tās nācijas pārstāvjiem !

Einārs Graudiņš

Advertisements
Posted in: NATO