Rīgas pils Rihards Zorge

Posted on April 9, 2011

0


Aizejošā nedēļa kā kādreiz mēdz teikt politkomentētāji : bijusi notikumiem bagāta.

Topa virsotni pelnīti aizņem līdz šim pasaules ( jā, pasaules, pat – ne Eiropas ) politiskajā un spiegošanas vēsturē nebijis gadījums, kad persona, kura nodevusi slepenu informāciju ārvalstu vēstniecības darbiniekiem, bez problēmām turpina savu iepriekšējo nodarbošanos iepriekšējā amatā . Kā teikt, draudzīgā kolektīvā, ar konkurētspējīgu atalgojumu, karjeras izaugsmes iespējām un pilnu sociālo bonusu paketi. Pieļauju iespēju, ka cilvēciņš ir gatavs jauniem izaicinājumiem, kā kļuvis moderni sevi pozicionēt Rietumu kritēriju stilā. Kā jau noprotat, tad runa ir par Latvijas Republikas Valsts prezidenta ārlietu padomnieku augsti godāto Andri Pelša kungu. Līdz sestdienas rītam ( 09.04.2011) manā rīcībā nebija informācijas, ka iepriekšminētais subjekts būtu aizturēts, veiktas kratīšanas viņa dzīves , darba vietās un automašīnā, kā tas analogos apstākļos un situācijā pieņemts jebkurā normālā valstī. Tieši pretēji, šorīt atverot Valsts prezidenta mājaslapu var viegli atrast ASV vēstniecības informatora kontaktus un iepazīties ar padomnieka CV :

Andris Pelšs

Valsts prezidenta ārlietu padomnieks

Tālr.: (+371) 67092108Fakss: (+371) 67092157e-pasts: andris.pelss[at]president.lv

A.Pelšs – Curriculum vitae

Avots : http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=27

Par Pelša varoņdarbiem šo un to gan rakstīja vietējie ziņu portāli :

http://w ww.db.lv/citas-zinas/wikileaks-failos-a-pelss-paradas-ka-zinotajs-asv-237654

http://zinas.nra.lv/latvija/politika/44908-wikileaks-slepenie-faili-atklaj-zinota ju- amerikani em.htm

http://w ww.tvnet.lv/zinas/latvija/372822-wikileaks_atklaj_zinotaja_vardu_no_latvijas

Pievēršu cienīto lasītāju uzmanību aspektam, ka komentējot Pelša izgājienus un nedienas, ziņu portāls tvnet.lv pāris stundu laikā vairākkārt mainīja publikācijas virsrakstu . Sāka ar “ Wikileaks atklāj ziņotāja vārdu no Latvijas “ , bet nobeidza ar “ASV par notiekošo Latvijā informējis prezidenta padomnieks “. Savdabīgs humors vietējo bāleliņu un tūdaliņu izpratnē par vārda brīvību apvienojumā ar zvaniem no ēkas Raiņa bulvārī.

Līdz šim nebijušas individuālās brīvības virsotnes sasniegušais Pelšs radījis precedentu daudziem vietējiem censoņiem, kuri pielaisti pie klasificētas informācijas – tiem atliek izvēlēties ārvalstu vēstniecību, kuru informēt. Varu pateikt potenciālajiem ziņotājiem, ka pilns vēstniecību saraksts meklējams šeit : http://www.mfa.gov.l v/lv/Ministrija/mission/?lv=0&type=1&riga=on

Ja kas, tad vienā institūcijā kopā ar Pelša kungu strādā visnotaļ vizuāli simpātiska dāma :

Kristīna Pelša

Valsts prezidenta sabiedrisko projektu vadības padomniece

Tālr.: (+371) 67092114Fakss: (+371) 67092157e-pasts:kristina.pelsa[at]president.lv

K.Pelša – Curriculum vitae

Parasta uzvārdu sakritība vai kas cits ? Iespēja katram lasītājam skaidrot rēbusu pašam. Piezīmēju, ka www.vid.gov.lv ( valsts amatpersonu deklarāciju publiskojamās daļas, kur viegli sameklēt radniecīgās saites ) šorīt vismaz manā datorā neatveras, ka tikai atkal biedrs Neo kautkur jau nav pieslēdzies !

Ja godīgi un pavisam atklāti, tad es lieliski saprotu amerikāņus. Saprotu CIP rezidentu Latvijā. Ko gan citu viņiem darīt vai iesākt, ja mūsu prezidents , teiksim maigi tā- ievēlēts zoodārzā ar aploksni kabatā ! Tāds tipāžs viennozīmīgi ir jāpieskata un jākontrolē. Ne velti savulaik par Valsts prezidenta kancelejas vadītāju tika iecelts bijušais Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs un 1000% ASV ietekmes cilvēks Edgars Rinkēvičs. Ļoti gudrs , apsviedīgs  un slīpēts zellis. Viens no Latvijas reālās politiskās varas īstajiem kardināliem. Personīgi es Rinkēviča ietekmi un iespējas vērtēju vietējās politikas veidotāju pirmajā trijniekā. Tās neapšaubāmi ir daudz plašākas un augstākas, kā, piemēram, Ministru prezidentam Valdim.

Beidzamais. Kā likums un tradīcija, tad Valsts prezidenta padomniekus atlasa kancelejas vadītājs.

Jauku jums šo dienu, kā mēdz teikt pilnīgi un pavisam neatkarīgs žurnālists Kārlis Streips pēc kārtējā regulārā atalgojuma saņemšanas Valsts prezidenta kancelejā !

E.Graudiņš

 

Advertisements
Posted in: buržuazija