A.Rubiks par prezidentu

Posted on April 1, 2011

0


Vēlētāji abstrakti domā, ka spēs kaut ko ietekmēt, ja prezidentu vēlēs tauta. “Tāpat viņu kontrolēs un ieteiks kāda partija, prezidentam vienkārši būs lielākas pilnvaras,” uzskata EP deputāts un piebilst: “Ja tas būs cilvēks, kas par valsti neinteresējas, neko viņam neviens neizdarīs.”
Pašlaik Latvijā notiekošās diskusijas par tautas vēlētu prezidentu un prezidenta amata kandidātiem Rubiks vērtēja atzinīgi, taču minētie kandidāti viņam neesot pieņemami. “Neredzu īstu saimnieku,” sacīja Rubiks.
Uz jautājumu, vai arī Valdis Zatlers nebūtu piemērots Valsts prezidenta amatam uz vēl vienu termiņu, Rubiks atteica: “Nu ko Zatlers. Viņš ir “pai maļčiks” (paipuisītis, – tulkojumā no krievu valodas). Normāls cilvēks.”
Rubiks uzskata, ka Zatlers ietekmējas no ASV administrācijas rekomendācijām. “Nedomāju, ka viņš [Zatlers] tagad ir devies uz ASV, lai ar kaut ko tur iepazītos. Saņems norādījumus, kā rīkoties,” norāda Rubiks.
EP deputāts uzskata, ka valsts vadītājam jābūt stingrākam savā nostājā, “nedrīkst visur doties ar saliektu muguru kā lūdzējam”.
Jau ziņots, ka Zatlers 27.martā devās nedēļu garā darba vizītē uz ASV, kur prezidenta prioritātes būs politiskā dialoga stimulēšana, ekonomiskās un militārās sadarbības attīstīšana un dialogs ar Latvijas tautiešiem.
Prezidents jau ir viesojies Detroitā un Lensingā, viņam plānots arī Čikāgas un ASV galvaspilsētas Vašingtonas apmeklējums.
Šodien Zatlers Vašingtonā tiksies ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeru, republikāņu kongresmeni Džonu Bēneru.
Šodien pirmā tikšanās Zatleram ir paredzēta ar sašķidrinātās gāzes importētāja “Excelerate Energy” viceprezidentu Edvardu Skotu, kurai sekos apspriede ar ASV Senāta Aizsardzības komitejas vadītāja vietnieku, republikāņu senatoru Džonu Makeinu.
Prezidents tiksies arī ar Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas vadītāju, republikāņu kongresmeni Ileanu Lehtinenu-Rosu.
Pēcpusdienā Zatlers sniegs interviju laikrakstam “The Washington Post”.
Vizītē ASV uzturas arī Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Teikmanis, kurš kopā ar prezidentu piedalīsies tikšanās ar augstām ASV amatpersonām, ASV Senāta un Pārstāvju palātas līderiem. Viņam ir plānotas arī tikšanās ASV Enerģētikas departamentā un vadošajos enerģētikas jomas uzņēmumos, aģentūru LETA informēja ĀM

Advertisements
Posted in: buržuazija