Māmiņu klubs: bērnu dzimstības vietā valdībai ir plāns Latvijā iedzīvotājus ievest

Posted on March 30, 2011

0


Izskatās, ka valdība jau ir atmetusi ar roku dzimstības veicināšanai, jo tas, viņuprāt, prasīs pārāk daudz līdzekļu, bet tā vietā tiek izstrādāti plāni iedzīvotājus Latvijā ievest, portālam Diena.lv pieļaujMāmiņu kluba vadītāja Sandija Salaka, komentējot valdības otrdienas lēmumu vecāku, maternitātes un paternitātes pabalstu griestus saglabāt līdz 2014.gada beigām.

“Ja tieši šobrīd netiks kaut kas darīts demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, neatgriezeniski palaidīsim garām iespēju panākt bērnu dzimstību. Jo tagad reproduktīvā vecumā ir sievietes un vīrieši, kuri dzima 80 gadu beigās, kad bija vislielākā dzimstība”, uzsver S.Salaka.

Ja tagad dzimst tik maz bērnu, grūti pat iedomāties, cik traģiski būs rādītāji pēc dažiem gadiem, jo strauji kritīsies reproduktīvā vecumā esošo cilvēku skaits sakarā ar dzimstības kritumu 90 gadu sākumā, viņa papildina.

Māmiņu kluba vadītāja uzsver, ka viņu ārkārtīgi pārsteidzis valdības lēmums, kas ir klajā pretrunā vēl pagājušajā nedēļā politiķu izteiktajiem viedokļiem, ka dzimstības veicināšanas politika valdībai būtu jāaizstāv stingrāk.

Viņasprāt, notiek arī mēģinājumi pretnostatīt ģimenes ar bērniem pret pensionāriem, jo kā galvenais pamatojums pabalstu apgriešanai tiek minēts, ka pensiju samazināšana ir “personu tiesībām un interesēm mazāk labvēlīga”, un šādā valdības attieksmē saskatāma orientēšanās uz vēlētāju.

“Neredzu nevienu spēku, kurš stingri iestātos par dzimstību, jo nav politiskās atbildības. Kāda politiskā atbildība par katastrofālo demogrāfisko situāciju ir labklājības ministram Uldim Augulim, kura laikā pabalsti tika samazināti un kurš tagad sēž citā ministra krēslā? Premjers tas pats, bet no premjera puses nekad neesmu dzirdējusi iestāšanos par ģimenēm. Labi, viņš vadīšot Demogrāfisko lietu padomi. Bet viena lieta ir padome un runāšana, otra, tas, ko cilvēki reāli izjūt”, uzsver S.Salaka.

Viņa katru dienu uzklausot un apkopojot cilvēku viedokļus, un ģimenes, kurās jau tiek audzināti bērni, ir priecīgi, ka vismaz esošie pabalsti pagaidām netiek samazināti. Diemžēl signāli, kas tiek raidīti potenciālajiem vecākiem un tiem, kas vēlas vairāk bērnu, ir nepārprotami – aizbraukt.

“Katru dienu vismaz viena ģimene izbrauc no Latvijas”.

 

Advertisements
Posted in: genocids