Buržuāzija : turpmākos 3 gadus turpināsim laupīt

Posted on March 30, 2011

0


Turpmākajos trīs gados nodokļu politika būs stabila, intervijā LTV raidījumā “Labrīt, Latvija!”(2011. g. 30. martā) teica finanšu ministrs Andris Vilks.

“Spēles noteikumi attiecībā uz nodokļiem nemainīsies. Mēs beidzot esam pie tā svarīgā momenta klāt – tuvākos trīs gadus mēs varam iezīmēt nodokļu sistēmu, kāda tā būs” norādīja Vilks.

BNS: Latvijas nodokļu sistēma krīzes periodā ir kļuvusi regresīvāka, un nodokļu slogs pēdējos četros gados palielināts tieši mazturīgajiem iedzīvotājiem, un arī Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās nodokļu sistēmas pamatnostādnes turpmākajiem pieciem gadiem, kaut balstītas uz sociālā taisnīguma principa, šo problēmu nerisina.

Tas secināts Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) un Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) ekspertu veiktajā pētījumā.

M.Hadsons “Mājokļa izmaksām mūsdienu ģimenes budžetā ir tikpat liela nozīme, kāda bija pārtikas tēriņiem 19.gadsimtā. Līdztekus augstajām cenām strādājošajiem jāmaksā arī visai augsti nodokļi. Piemēram, Latvijā ir viens no augstākajiem nodokļu slogiem. Mājokļu augstās izmaksas – un no tām izrietošais hipotekārais parāds – radās tādēļ, ka valdības nodokļu slogu pārnesa no nekustamā īpašuma uz iedzīvotājiem. Tā rezultātā ļaudis, kuri iegādājas īpašumu, kā arī uzņēmumi, kas nopērk sev komercplatības, maksā bankām procentu summas, kuras agrākos laikos tika maksātas valstij kā nodevas par īpašumu. Tātad ienākumus no nekustamā īpašuma gūst tieši bankas.Nodokļu sloga atstāšana uz darbaspēka pleciem rada bezdarbu un nespēju attīstīt ražošanu, kas apmierinātu pieprasījumu pat vietējā tirgū.Nodokļi sastāda daļu no darbaspēka izmaksām. Augsti nodokļi darbaspēkam padara to nekonkurētspējīgu.”

A.Lejiņš(Vienotība) , mani piermie darbi parlamentā : ”

Vienotības priekšvēlēšanu programmā tikai teikts, ka Latvijas nodokļu politikā jāievieš progresīvi principi. Strādājot pie Latvijas nodokļu politikas reformas, mana prioritāte būs panākt, lai Latvijā nodokļus maksātu arī bagātnieki, ne tikai sabiedrības vidusslānis un trūcīgākie.

Progresīva nodokļu sistēma ir modernas industriāli attīstītas valsts pašsaprotama sastāvdaļa. Ieviešot progresīvo nodokļu sistēmu, mums jābūt gudriem, lai maksimāli samazinātu iespēju izvairīties no nodokļu maksāšanas. Piemēram, jāizskauž ofšori, kur oligarhi un citi shēmotāji veikli iemanījušies noslēpt savus uzkrājumus.”

 

Uzreiz jāsaka, ka PLL sabiedrības atzinības gūšanai piedāvā neapliekamā minimuma pacelšanu, kam salīdzinājumā ar progresīvo nodokļu sistēmu ir virkne būtisku trūkumu. Šāda LPP instrumenta izvēle var uzskatāma par ekonomisko pārliecību, kas pasargā pārtikušos, progresīvi palielina to ienākumus. Tas apliecina, ka uzņēmēju galvās joprojām dzīvs ir absolūts liberālisms, kas vērsts uz savu personīgo labumu. Tā nav sociāli atbildīga tirgus ekonomika. Tās ir kļūdaini Latvijā pielietotas, laika limitus pārturētas, nu jau destruktīvas Reiganomikas paliekas. Ar lielu liekulības piedevu. To redz un sadzird PLL reklāmās. Jānis Rainis to raksturojis trāpīgi:

Bagāts viņš un mīkstu sirdi
Dzird par grūtdienīšu raudām
Tādēļ kabatā bāž roku
Izvelk savu nēzdodziņu!

 

Patiesā cieņā, kā smejies…

Ģirts Valdis Kristovskis

Vienotības un Pilsoniskās savienības priekšsēdētājs

2.jūnijs 2010.gads.

Balsošanas dienā vēlētājs aizmirsa to, ka Vienotības plāns ir paaugstināt nekustamā īpašuma nodokli nevis villām un tukšajiem spekulantu dzīvokļiem, bet visiem un ikvienam. Ka Vienotības plānā ir paaugstināt IIN/PVN likmi, nevis ieviest progresīvo nodokļu sistēmu. Ka Vienotība nespēj un patiesībā nemaz nevēlas reāli samazināt valsts pārvaldes izmaksas. Baidos, ka valsts funkciju audits iegūs tieši tikpat lielu ietekmi uz valsts nākotni, kā Valsts Kontroles skandalozie auditi. T.i., nekādu.Un meli,meli,meli……………………

 

 

Advertisements
Posted in: buržuazija