Vai tiem…

Posted on March 23, 2011

0


Kad Ainārs Šlesers nāca klajā ar neparastu ideju, mūsu pīļu dīķī sacēlās sašutušo balsu vētra, bet, kad valdība, paklausīgi pildot augļotāju ieteikumus, arvien smagāk ieslīgst plānprātīgos pasākumos, tad nekas, tik vien kā neliela pačalošana, kā maza vēja pūsmiņa, kas dīķa virsmu nespēj sakustināt.

Dažkārt šķiet, ka tiem tur ir piemirsies par milzīgo risku, ko rada rotaļas ar uguni un kas parasti slikti beidzas. Nekādā gadījumā nemudinot nevienu vardarbībai, vien atzīstoties, ka šīs domas iešāvās prātā izslēdzot atejā aizmirsto gaismu, pie viena aptverot par cik dārgu prieku kļuvusi pasēdēšana apgaismotā drošā vienatnē, var vienīgi brīdināt, ka valstī notiekošais ar katru dienu palielina potenciālu iespējamai stihiskai uzkrātā sprieguma izlādei un tad – Vai tiem.

Vai tiem trāpīs visiem kas domā sevi esam tur augšā un faktiski zobojas par tiem, viņupŗāt, apakšā dirnošiem lūzeriem, muļķiem, reņģēdājiem un kvaukšķiem vēl turklāt, kam to augšuprāt tik vien piedien kā piekrist un nekurnēt. Var jau būt, ka līdz tām augšām vēl nav nonākusi tā nelabā elektrības smaka, vai šie nespēj to identificēt, domādami, ka tas tāds nieka pirdieniņš kādam pasprucis, bet te lejā pacietības kondensatori ir tik uzlādējušies, ka spontānu izlādi nav vairs ilgi jāgaida.

Nez ko tad darīs mūsu vadoņi, kas nespēj aptvert viena , izdevumiem pievienota lata vērtību tiem daudzajiem, kas gadā saņem mazāk, nekā dažs labs mēnesī, kā tas jaunais cilvēks, kas LNT rīta sekundēs skaidroja Latvenergo tarifu palielināšanas būtību, faktiski melojot un pat atļaujoties ciniski pavīpsnāt? Ko darīs mūsu prezidents, kas gozējas sinekūrā, laiku pa laikam nākot klajā ar kārtējo „pērli”, ko pats uzskata par bezgala dziļdomīgu domu graudu, tā vietā lai kategoriski noraidītu neprātīgo tarifu, kas draud visus pasākumus izpostīt, jo enerģijas sadārdzināšana ir kā ķēdes reakcija, kas neizbēgami skar visas kultūras, šī vārda visplašākajā nozīmē, nozares? Toties viņš esot sapratis, ka sanācis kļūt par visas tautas prezidentu, tik pat kā par tautas tēti, kas liek atcerēties, kā kāda cita persona sevi par tautas mammu pieņēma esam, kas mūs mudina laimē dietin diet par tik jaukiem vecākiem.

Tad ko šie pasāks? Vai rīkosies kā Kadafi kungs, izprovocējot ANO iejaukšanos, vai paši lūgs šo iejaukšanos, bet lai palīdzētu sev, atgādinot, ka ir tautas ievēlēti likumīgi valdnieki(tas nekas, ka tik nemākulīgi, ka izraisa aizdomas par ļaunprātību).

Visticamāk, ka nedarīs neko, turpinādami pļāpāt par demogrāfiju, noveļot vainu uz zemo dzimstību, it kā iedzīvotāju skaits, nevis ienākumi noteiktu dzīves līmeni, bet, kad tiks vesti uz turieni, kur nāksies novērtēt putras bļodiņas patieso vērtību, kur lakstīgalas nedziedās vis pie loga, ne sērīgi, ne priecīgi, ierasti apsūdzēs citus.

Sandris Romanovskis

Advertisements
Posted in: buržuazija