Prof. Taivāns:Latvija iet pavadā stiprākajiem

Posted on March 23, 2011

0


Komentējot konfliktu Lībijā, profesors Leons Taivāns sarunā ar portālu «Apollo» pastāsta par to, vai būtu pamats satraukumam par iespējamo Trešo pasaules karu, par Krievijas prezidenta Vladimira Putina mēģinājumiem sakūdīt Tuvos Austrumus pret Eiropu, kā arī Latvijas pozīciju- sekot stiprākajam.

Taivāns norādīja, ka ASV un Rietumi mēģina tikt vaļā no Kadafi , kurš ir sagādājis ne mazums problēmu gan ASV, gan Rietumiem, tomēr visi mēģina no šī uzskata «atkratīties». Tāpat profesors norādīja, ka Lībija ir viena lielajām naftas ieguvējām, proti, tā ir 17.vietā pasaulē naftas ieguves ziņā, līdz ar to Rietumu valstis ir ieinteresētas piekļuvē naftai.

 

Taivāns norādīja, ka ASV un Eiropa neiesaistās virszemes operācijās tāpēc, ka tas izskatītos pēc okupācijas, un virszemes uzbrukuma gadījumā tā jau būtu trešā musulmaņu valsts, kurā notiek militāras operācijas. «Tas varētu sadusmot musulmaņus,» norādīja profesors.

Komentējot Trešā pasaules kara iespēju, viņš norādīja, ka pasaules karš ir tad, ja ir divas karojošas puses ar līdzīgu spēku, tomēr armija, kas ir Tuvo Austrumu valstīs, ir domāta «iekšējai lietošanai» nevis vēršanai uz ārvalstīm. Profesors norādīja, ka ar šiem resursiem Tuvo Austrumu valstis nevarētu stāties pretī NATO.

Tāpat profesors uzskata, ka Krievijas premjers Vladimirs Putins, norādot, ka pret Lībiju tiek īstenots krusta karš, mēģina uzjundīt Tuvo Austrumu kaislības pret Eiropu.

Savukārt Latvijas pozīcija ir šāda: «Latvija iet pavadā stiprākajam un tai nav savu tradīciju ārpolitikas piekopšanā attiecībā uz tik tālu valsti.» Profesors norādīja, ka Latvijai nav nekādu ekonomisku interešu Lībijā, līdz ar to vienkārši notiek piebalsošana.

Profesors nevarēja prognozēt tālākos attīstības scenārijus Lībijā, norādot, ka to īsti nevar prognozēt neviens. Šis konflikts var būt arī ļoti ilgs, ko nevēlas Eiropa, tāpēc tiek īstenotas gaisa operācijas.

 

 

Advertisements
Posted in: Tunisija