Vācijas Sociāldemokrātiskā partija piedraudējusi izstāties no Sociālistiskās internacionāles

Posted on March 19, 2011

0


Vācijas Sociāldemokrātiskā partija (Sozialdemokratische Partei Deutschlands, SPD) piedraudējusi izstāties no Sociālistiskās internacionāles – starptautiskas nevalstiskās organizācijas, kura apvieno vairāk kā 160 dažādu valstu sociālistiskās un sociāldemokrātiskās partijas, vēsta Welt. SPD ir vecākā starp partijām – organizācijas dalībniecēm. SPD priekšsēdētājs Zigmars Gabriels paziņojis, ka Sociālistiskā internacionāle pārstājusi būt «brīvības balss pasaulē», un pieprasījs kardinālu reformu veikšanu organizācijā.

 

Pirmkārt, pēc Gabriela vārdiem, Sociālistiskajai internacionālei līdz gada beigām ir jāatbrīvojas no partijām, kurām jau sen nav nekā kopīga ar atbrīvošanās kustībā.  Kā piemēru krīzes situācijai, kurā nonākusi Sociālistiskā internacionāle, Zigmars Gabriels minēja nesenos notikumus Ziemeļāfrikā, kur demokrātisko spēku uzvaras rezultātā Ēģiptē un Tunisijā varu zaudēja Hosni Mubaraka un Zina el Abidina Ben Ali režīmi.
Janvārī Sociālistiskā internacionāle izslēdza no savām rindām Tunisijas Demokrātiski Konstitucionālo apvienību, kuras priekšsēdētājs bija gāztais prezidents Ben Ali, un Ēģiptes Nacionāldemokrātisko partiju, kuras priekšgalā atradās Hosni Mubaraks. Tomēr, kā atzīmēja Zigmars Gabriels, tas notika tikai tad, kad demokrātiskie spēki jau bija uzvarējuši, bet līdz tam laikam Sociālistiskā internacionāle faktiski nereaģēja uz notikumiem abās valstīs.

Par nākamo soli, pēc SPD priekšsēdētāja vārdiem, ir jākļūst partijas Ivuāras Tautas fronte, kuras priekšgalā atrodas bijušais Kotdivuāras Lorāns Kudu Gbagbo, izslēgšanai no organizācijas. (Šeit gan jāpiebilst, ka Gbagbo joprojām saglabā reālo varu valstī, kaut arī ASV un Eiropas Savienība paziņojušas, ka neuzskata viņu par likumīgu Kontdivuāras prezidentu.)

 

Advertisements
Posted in: sociālisms