Viltus zaļie

Posted on February 27, 2011

0


Kādu brīdi atpakaļ Al Jazeera demonstrēja raidījumu par Latvijas mežiem, kurus, ar valdošās kliķes svētību un Latvijas Valsts mežu gādību, izvaro vietējie šeptmaņi. Teorijā vajadzēja sekot nosodošam paziņojumam no vides ministra, skaļiem protestiem no zaļo puses un sakarīgām atrunām no LVM, praksē gan izrādījās citādi, jo redzies’, vides ministrs mums ir Zaļo partijas biedrs, bet tās saimnieks ir naftas tranzītnieks no Puzes purviem, kam svarīgāks ir piķis, nevis kaut kādas netveramas dabas vērtības, tamdēļ klusums, tik vien bijušais zemkopības ministrs Roze (tieši viņa laikā aizsākās mežu piesmiešana) spēja ierēkt par sabiedrības rūpēm un skaļi deklarēt, ka pārraide esot bijusi LVM konkurētu pasūtījums un sabotāža, kā arī veiksmīgi apliecināja sava prāta aprobežotību, apgalvojot, ka galvenā mežu problēma ir astoņzobu mizgrauzis, nevis LVM neprātīgā ekosistēmas iznīcināšana (kad LVM darbonim Tomasam Kotovičam Al Jazeera taujāja, kā tieši LVM rūpējas par meža iemītnieku aizsardzību, viņš pieprasīja apturēt interviju). Tamdēļ varu apgaismot prātā vājo Mārtiņu… Ja dzeņveidīgajiem būtu iespēja dzīvot mežā, nevis izmirt kailcirtē, tad kukaiņi nesagādātu problēmas, un kā norādīja biedrs Ints, nevajag mākslīgi pavairot egļu audzes, tad arī dzīve būtu vieglāka. Daba pati spēj visu noregulēt, tieši cilvēks ir tas, kurš tajā iejaucoties ar savu darbību, sāk radīt problēmas gan sev, gan pārējiem. Mežs nav tikai baļķi!

Un vēl, ko šajā laikā darīja “sargsuņi”, kā sevi mīlīgi dēvē žurnālisti? Anita Brauna, no žurnāla Ir, tviterī skaļi deklarēja, ka var droši cirst, jo senāk Latvijas teritorijā mežu esot bijis mazāk, bet Vides fakti klusēja, jo viņu galvenais sponsors ir Mamma Daba (LVM mārketinga pasākums), kam šāda trobeles taisīšana varētu nepatik, tamdēļ šie aktīvi, Terzena personā, reklamē Laimu, kura ieved paverdzinātu bērnu darba augli (kakao pupiņas) no Ganas.

Visas šīs bezdarbības laikā, ZZS paziņojumi, ka bērniem angļu valodu mācīt nevajag, ka darba inspekciju var apvienot ar bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, un AES Lietuvā ir ļoti slikti, bet Kaļiņingradā ļoti labi, kā arī Brigmaņa liekulīgi tukšais smaids kameru priekšā, tik liek aizdomāties par 1905. gadu.

Rainis

Advertisements
Posted in: buržuazija