Latvieši ir pelnījuši postu

Posted on December 16, 2010

1


Nav nejaušība, ka pasaules ekonomiskā krīze Latviju ir skārusi smagāk nekā citas Eiropas valstis. Pie tā vainojama ne tikai mūsu valdošo labējo politiķu nekompetence un bezatbildība, gļēvā iztapība rietumiem un ierāvēju haizivju morāle, kas liek vispirms rūpēties par savu kabatu, tikai pēc tam par valsts (savu vēlētāju interesēm). Lielā mērā pie krīzes esam vainojami mēs paši.

Jā, var teikt, ka paši vēlētāji, un tas vislielākajā mērā diemžēl attiecas tieši uz latviešu vēlētājiem, ir „palīdzējuši” krīzei.

Populārā anekdote, kurā krīze ierodas Latvijā un iesaucas: „Velns, kas te pirms manis jau ārdījies?” nav tikai anekdote, tā ir skarbās patiesības atspoguļojums. Padomāsim, kas tad pirms krīzes jau „te ārdījies?” Nekas vairāk, kā mums jau labi pazīstamās nelaimes- nekompetence, bezatbildība, korupcija -absolūti visās jomās un ne tikai tās.
Labējām partijām, ne liberālajām, ne konservatīvajām, ne nacionālistiskajām nevar nemaz pārmest to, ka viņi neaizstāv strādniekus, zemniekus vai maznodrošinātos, jo viņiem taču programmā ierakstīts, kas viņi ir, pats nosaukums „labējs” vai „labēji centrisks” liecina, ka šīs partijas prioritāte ir bagātie cilvēki, kuru intereses viņi pārstāv, tādēļ nemaz neceriet ne uz kādu stāvokļa uzlabošanos, ja pārsvaru vēlēšanās un koalīciju atkal veido labējie, nemaz negaidiet, ka jums kļūst labāk, ja vien jūs neesat kāds no nacionāli prorietumnieciskajai oligarhijai pietuvināto bagātnieku loka. Valdošā koalīcija, kura lobē daļēji Latvijas bagātnieku, bet vēl lielākā mērā aizjūras kapitālistu intereses, rīkojas pilnīgi pareizi, atbilstoši savai ideoloģijai un savu sponsoru, savas šķiras interesēm, jo viņu interesēs ir, lai Latvijas cilvēki būtu pēc iespējas nabadzīgāki un beztiesiskāki, lai viņi nebūtu nekas vairāk par kapitāla vergu masu.
Un kurš palīdzēja uzvarēt cilvēkiem, kuru interesēs ir salauzt latviešos un pārējos Latvijas iedzīvotājos pēdējo pašapziņu un darbotiesgribu, atņemt tiem visu: izglītību, medicīnu, darbu, mājokli, cerības uz nākotni, lai piespiestu doties trimdā? Kurš atkal uzticēja varu Latvijas tautas lielākajiem ienaidniekiem, ārzemju kapitāla algotņiem? Tā bija pati Latvijas tauta, kas nu jau nez kuro reizi pēc kārtas iecēla āzi par dārznieku un vilku par avju ganu! Vai pareizāk būtu teikt: „Lāci par dravinieku.”
Vai ir redzēts kur pasaulē vēl lielāks absurds, kad krīzes apstākļos nabagi balso par bagātnieku interešu aizstāvjiem, kad cilvēki paši nobalso par to, lai viņiem samazina pensijas un pabalstus, slēdz rajona slimnīcas, paceļ pievienotās vērtības un nekustamā īpašuma nodokļus? Piezīmēšu: no jaunā nekustamā īpašuma nodokļa visvairāk cietīs tie, kuriem pieder divistabu dzīvoklītis mikrorajonā nevis tie, kuri Jūrmalā vai Saulkrastos uzcirtuši villu romiešu stilā.
Nekur pasaulē vēl nav redzēts, ka labējie un kreisie dalītos pēc etniskā principa, nevis pēc ideoloģiskā, bet Latvijā tā notiek. Vidusmēra latviešu vēlētājs joprojām dodas balsot par saviem ienaidniekiem, vai nu pašmāju oligarhiem, vai vēl ļaunāk – rietumu kapitāla algotņiem, kuri viņam pēc tam atņems visu un pašu piespiedīs aizbraukt vergot svešās zemēs, ja vien viņš nevēlēsies kļūt par zagli, lai nodrošinātu sevi un ģimeni, lai tikai „krievi” netiktu pie varas. Par vienīgo partiju apvienību, kura pirms vēlēšanām piedāvāja ieviest progresīvo ienākuma nodokli un par savu galamēŗķi izvirzīja pāreju uz bezmaksas medicīnu un augstāko izglītību, nebalsoja tikai aiz bailēm no tā, ka par ministru varētu iecelt kādu Ivanu vai Vladimiru, kurš televīzijā varētu uzrunāt tautu ar krievu akcentu(redakcijas piezīme – SC alternatīvais budžets gan nav tāds kā īsti sociālisti to iztēlotos). Tas jau nekas, ka šis Ivans vai Vladimirs varētu izrādīties labāks speciālists savā jomā par vienu otru Jāni vai Pēteri. Šīs „briesmas” likās lielākas par pēdējo zārka naglu iedzīšanu Latvijas ekonomikai un suverenitātei rietumvalstu karogu ēnā. Lielākas par rajona slimnīcu slēgšanu, medicīnas pakalpojumu sadārdzināšanu, netaisnīgu un iracionālu nodokļu ieviešanu, kas ļaus bagātajiem nosargāt savu bagātību uz nabago rēķina, kuri kļūs vēl nabagāki.
Tie latvieši, kuri ievēlēja šo nelaimi, balsojot pēc nacionālā principa, pēc principa „lai ir slikti, ja tikai arī kaimiņam būtu slikti,” ir pelnījuši postu, kas piemeklējis šo valsti, vēl vairāk, arī to postu, kas vēl sekos, jo viņi paši ievēlēja šī posta nesējus valdībā. Žēl tikai, ka līdz ar viņiem, viņu dēļ jācieš visiem, arī saprātīgākajai latviešu daļai. Cik lielam jābūt postam, lai latviešu vēlētājs vairs neķertos uz lozungu „Krievi nāk!”? Paskatīsimies, dzīve dod mums iespēju to pavērot. Negribējās ticēt, ka nenovīdība un skaudība ir latviešu nacionālie netikumi, bet pēdējās vēlēšanās tas pierādījās. Kad dzirdēju pensionāri pie vēlēšanu iecirkņa bļaustāmies: „Es labāk badā nosprāgšu nekā ļaušu, lai krievi tiek valdībā!”, mani pārņēma patiess kauns par savu tautu. Diemžēl jāsecina, ka vairākums no tiem, kuri skrēja balsot par „Vienotību” vai trakojošajiem nacionālistiem, skrēja tieši šādu vai līdzīgu principu vadīti: „Cietīsim kaut vai badu, galvenais, lai neviens krievs netiek par ministru.”
Mīļie latvieši, nu tad cietiet, to, ko paši esat sev saklieguši! Vai pasaulē vēl redzēta otra tāda tauta, kas pati sevi nolād tikai tāpēc, lai ieriebtu kaimiņam, līdzcilvēkam? Varbūt krīzes un tās nestā posta eksistenciālā jēga ir beidzot izārstēt mūs no šīs nenovīdības un skaudības sindroma? Tās ir rūgtas zāles, bet varbūt tās tomēr mūs izārstēs? Velnu izdzen ar Belcebulu, smagu kaiti ārstē ar stiprām zālēm. Tikai tad, kad būsim veseli un spēsim kopā iestāties pret saviem pāridarītājiem, vienalga, vai tie ir pašmāju vai ārzemju kapitālistu uzbaroti un pie varas uzstutēti, kad kopā pastāvēsim par savām dabiskajām tiesībām uz cilvēka cienīgu dzīvi, darbu, mājokli, bezmaksas medicīnu un augstāko izglītību, Latvijas valstī varētu būt sagaidāmas kaut kādas pozitīvas pārmaiņas. Pagaidām vēl esam slimi un laikam jau nevar prasīt no slimnieka , lai viņš spriestu un rīkotos, kā vesels cilvēks.

P.S.Ar nelielām redakcijas korekcijām pārpublicēts no Latvijas Sociālistiskās Partijas mājaslapas.

Advertisements